Australian Openin karsintojen aikataulu ja tulokset

Australian Openin pokaali
Australian Openin pokaali

Australian Openin karsintojen aikataulu ja tulokset:

1. kierros

30.5. 12.00

Sanderson Lam – Joe Roberts 5-3

Liu Chuang – George Pragnall 4-5

David Grace – Nico Elton 1-5

Michael Wasley – Craig Steadman (TV) 1-5

Zak Surety – Steven Hallworth 4-5

Ryan Clark – Lu Ning 1-5

Alex Borg – Shane Castle 3-5

Andrew Norman – Oliver Brown (TV) 3-5

30.5. 16.30

Scott Donaldson – Saqib Nasir 5-0

Lee Page – Michael Tomlinson 3-5

Elliot Slessor – Sydney Wilson (TV) 5-2

Cao Xin Long – Adam Duffy 2-5

Alexander Ursenbacher – Martin O’Donnell 5-4

Oliver Lines – Paul Davison (TV) 5-3

James Cahill – Wang Zepeng 5-1

30.5. 21.00

Ian Burns – Alex Pagulayan 5-1

Lee Walker – John Sutton 5-3

Andrew Pagett – Matthew Day (TV) 5-2

Ratchayothin Yotharuck – Adam Bobat 0-5 luovutus

Vinnie Calabrese – William Lemons 4-5

Fraser Patrick – Zhou Yuelong (TV) 0-5

Lyu Chenwei – Ashley Carty 3-5

Hammad Miah – Michael Leslie 4-5

Sam Baird – Craig Barber 5-1

31.5. 12.00

Joel Walker – Brandon Sargeant 5-2

Ross Muir – Chris Melling (TV) 5-3

Jak Jones – Joe O’Connor (TV) 5-4

Ian Glover – Daniel Wells 3-5

Chris Norbury – Liam Highfield 1-5

Chris Wakelin – Darryl Hill 3-5

Barry Pinches – Sean O’Sullivan 5-4

Allan Taylor – Michael Georgiou 5-4

2. kierros

31.5. 16.30

Aditya Mehta – Sanderson Lam (TV) 5-0

Cao Yupeng – George Pragnall 5-1

Jamie Jones – Nico Elton 5-2

John Astley – Craig Steadman 5-2

Jimmy Robertson – Steven Hallworth 5-2

Gerard Greene – Lu Ning (TV) 4-5

Gary Wilson – Shane Castle 5-3

Dave Harold – Oliver Brown 1-5

31.5. 21.00

Jimmy White – Scott Donaldson (TV) 4-5

Robbie Williams – Michael Tomlinson 5-4

Peter Lines – Elliot Slessor 1-5

Jamie Burnett – Ian Burns 2-5

Li Hang – Adam Duffy (TV) 5-4

Lyu Haotian – Alexander Ursenbacher 5-2

Robin Hull – James Cahill 3-5

1.6. 13.00

Jack Lisowski – Oliver Lines (TV) 5-3

Rory McLeod – Lee Walker 5-4

Noppon Saengkham – Andrew Pagett 0-5 luovutus

Joe Swail – Adam Bobat 5-2

Alfie Burden – William Lemons 5-1

Mike Dunn – Zhou Yuelong (TV) 5-2

Kyren Wilson – Ashley Carty 0-5

David Morris – Michael Leslie 0-5 luovutus

Dechawat Poomjaeng – Sam Baird 0-5 luovutus

1.6. 19.00

Anthony McGill – Joel Walker 5-3

Stuart Carrington – Ross Muir 5-3

Nigel Bond – Jak Jones 5-1

Luca Brecel – Daniel Wells (TV) 5-2

Yu De Lu – Liam Highfield (TV) 1-5

Thepchaiya Un-Nooh – Darryl Hill 0-5 luovutus

Alex Davies – Barry Pinches 4-5

Matt Selt – Allan Taylor 3-5

3. kierros

2.6. 13.00

Aditya Mehta – Cao Yupeng 5-2

Jamie Jones – John Astley 5-3

Jimmy Robertson – Lu Ning 5-4

Gary Wilson – Oliver Brown (TV) 3-5

Scott Donaldson – Robbie Williams 5-0

Elliot Slessor – Ian Burns 2-5

Li Hang – Lyu Haotian 3-5

Jack Lisowski – James Cahill (TV) 5-2

2.6. 19.00

Rory McLeod – Andrew Pagett 5-1

Joe Swail – Alfie Burden (TV) 5-4

Mike Dunn – Ashley Carty 5-4

Michael Leslie – Sam Baird 5-3

Anthony McGill – Stuart Carrington 4-5

Nigel Bond – Luca Brecel (TV) 3-5

Liam Highfield – Darryl Hill 5-1

Barry Pinches – Allan Taylor 5-1

4. kierros

3.6. 13.00

Andrew Higginson – Aditya Mehta 5-4

Mark King – Jamie Jones 1-5

Liang Wenbo – Jimmy Robertson 5-2

Tom Ford – Oliver Brown 5-1

Kurt Maflin – Scott Donaldson 2-5

Mark Joyce – Ian Burns 5-4

Dominic Dale – Lyu Haotian (TV) 5-0

David Gilbert – Jack Lisowski (TV) 2-5

3.6. 19.00

Ken Doherty – Rory McLeod 1-5

Alan McManus – Joe Swail 5-4

Martin Gould – Mike Dunn (TV) 5-3

Martin Campbell – Michael Leslie 5-4

Fergal O’Brien – Stuart Carrington 5-2

Rod Lawler – Luca Brecel 3-5

Ben Woollaston – Liam Highfield (TV) 2-5

Peter Ebdon – Barry Pinches 5-3


Edellinen artikkeliEnnakko: Australian Openista luvassa heikkotasoinen
Seuraava artikkeliAustralian Open: Ensimmäisen päivän ennakko