German Mastersin 2016 karsintojen otteluohjelma ja tulokset

Ding Junhui
Kuva: Monique Limbos

German Mastersin 2016 karsintojen otteluohjelma ja tulokset:

1. kierros

17.12. 12.00

Dominic Dale – Andy Hicks 4-5

Thepchaiya Un-Nooh – Steven Hallworth 4-5

Stephen Maguire – Chris Wakelin (TV) 5-1

Andrew Higginson – Joe O’Connor 5-4

Michael White – Sanderson Lam (TV) 5-2

Ken Doherty – Michael Georgiou 5-4

Jamie Burnett – Zak Surety 3-5

Graeme Dott – Fraser Patrick 5-0 luovutus

17.12. 16.30

Tian Pengfei – Lyu Chenwei 5-0

Ding Junhui – Gareth Allen (TV) 5-2

Mike Dunn – Sydney Wilson 5-4

Alan McManus – James Wattana 5-0

Zhou Yuelong – Zhang Yong 5-1

Barry Hawkins – Luke Simmonds 5-2

Judd Trump – Peter Lines (TV) 5-1

David Grace – Rhys Clark 4-5

17.12. 21.00

Ali Carter – Barry Pinches (TV) 5-3

Jimmy Robertson – Jason Weston 5-4

Robert Milkins – Zhang Anda (TV) 4-5

Dechawat Poomjaeng – Tony Drago 5-3

Gerard Greene – Nigel Bond 1-5

Martin Gould – Joel Walker 5-1

Xiao Guodong – Lee Walker 5-3

Ben Woollaston – Sam Craigie 5-2

18.12. 12.00

Ricky Walden – Alfie Burden 3-5

Robin Hull – Paul Davison 5-2

Li Hang – Hatem Yassin 5-0

Mark Williams – Thanawat Thirapongpaiboon 5-1

Oliver Lines – Lu Ning 1-5

Shaun Murphy – Michael Wasley (TV) 5-3

Neil Robertson – Ashley Hugill (TV) 1-5

Cao Yupeng – Zhao Xintong 3-5

18.12. 16.30

Jamie Jones – Adam Duffy 5-3

Luca Brecel – James Cahill (TV) 5-2

Marco Fu – Hammad Miah (TV) 5-4

Yu De Lu – Liam Highfield 5-4

David Gilbert – Martin O’Donnell 4-5

Kurt Maflin – Jamie Barrett 5-0

Mark Joyce – Alex Taubman 5-3

Mark Davis – Ross Muir 4-5

18.12. 21.00

Mark Selby – Kuldesh Johal (TV) 5-0 luovutus

Sam Baird – David Morris 3-5

Mark King – Jimmy White 5-0

Anthony McGill – Michael Wild 5-3

John Higgins – Ian Glover (TV) 5-1

Aditya Mehta – Ian Burns 1-5

Anthony Hamilton – Darryl Hill 5-2

Stuart Bingham – Daniel Wells (TV) 5-1

19.12. 12.00

Robbie Williams – Noppon Saenghkam 5-1

Mark Allen – Duane Jones (TV) 5-2

Michael Holt – Sean O’Sullivan 5-0

Rod Lawler – Craig Steadman 5-4

Joe Perry – Chris Melling (TV) 5-2

Rory McLeod – Vinnie Calabrese 5-3

Kyren Wilson – Jake Nicholson 5-0

Jack Lisowski – Thor Chuan Leong 5-0

19.12. 16.30

Stuart Carrington – Jamie Cope 5-4

Ronnie O’Sullivan – Hamza Akbar (TV) 5-1

Matthew Stevens – Itaro Santos 5-1

Ryan Day – Scott Donaldson 5-2

Joe Swail – Allan Taylor 5-2

Liang Wenbo – Eden Sharav (TV) 5-4

Fergal O’Brien – Hossein Vafaei Ayouri 5-4

Peter Ebdon – Mitchell Mann 5-1

2. kierros

19.12. 21.00

Mark Selby – David Morris (TV) 5-3

Zhou Yuelong – Barry Hawkins 3-5

Li Hang – Mark Williams 3-5

Lu Ning – Shaun Murphy (TV) 2-5

Ashley Hugill – Zhao Xintong 1-5

Mark Joyce – Ross Muir 5-3

Mark King – Anthony McGill 5-4

Anthony Hamilton – Stuart Bingham 4-5

20.12. 12.00

Andy Hicks – Steven Hallworth 4-5

Stephen Maguire – Andrew Higginson 5-2

Michael White – Ken Doherty 3-5

Zak Surety – Graeme Dott 0-5

Tian Pengfei – Ding Junhui (TV) 5-3

Mike Dunn – Alan McManus 1-5

Judd Trump – Rhys Clark (TV) 5-2

Ali Carter – Jimmy Robertson 5-3

20.12. 16.30

Alfie Burden – Robin Hull 5-1

Zhang Anda – Dechawat Poomjaeng 5-4

Nigel Bond – Martin Gould (TV) 1-5

Xiao Guodong – Ben Woollaston 4-5

Jamie Jones – Luca Brecel 0-5

Marco Fu – Yu De Lu (TV) 5-1

Martin O’Donnell – Kurt Maflin 3-5

Fergal O’Brien – Peter Ebdon 5-4

20.12. 21.00

Robbie Williams – Mark Allen 0-5

Stuart Carrington – Ronnie O’Sullivan (TV) 5-3

John Higgins – Ian Burns (TV) 3-5

Michael Holt – Rod Lawler 5-4

Joe Perry – Rory McLeod 3-5

Kyren Wilson – Jack Lisowski 5-1

Matthew Stevens – Ryan Day 3-5

Joe Swail – Liang Wenbo 2-5

Kuva: Monique Limbos


Edellinen artikkeliO’Sullivan mukana Championship Leaguessa
Seuraava artikkeliGerman Mastersin karsinnat: neljä päivää, 96 ottelua