Indian Openin otteluohjelma ja tulokset

Kuva: Monique Limbos

Indian Openin otteluohjelma ja tulokset:

Villin kortin kierros

10.3. 6.30

Thepchaiya Un-Nooh – Neeraj Kumar 4-0

10.3. 9.30

Sam Baird – Brijesh Damani 4-1

10.3. 12.30

Lyu Haotian – Dharminder Lilly 4-3

Adam Duffy – Sumit Talwar 4-0

10.3. 15.30

Nigel Bond – Faisal Khan 4-2

10.3. 17.30

Rhys Clark – Pankaj Advani (TV) 4-3

1. kierros

10.3. 6.30

Matthew Stevens – Gerard Greene 2-4

Jamie Jones – Liang Wenbo (TV) 4-2

10.3. 9.30

Ben Woollaston – Yu De Lu (TV) 4-3

Marco Fu – Stuart Carrington 0-4 luovutus

10.3. 12.30

Eden Sharav – Mark Williams (TV) 2-4

Mike Dunn – Robert Milkins 2-4

10.3. 15.30

Judd Trump – Peter Lines (TV) 4-2

Peter Ebdon – Zhou Yuelong 4-2

Li Hang – Allan Taylor 4-3

10.3. 17.30

Fraser Patrick – Jamie Cope 2-4

Kyren Wilson – Alan McManus 4-0

Ken Doherty – Joe Swail 2-4

11.3. 6.30

Tom Ford – Anthony McGill 0-4

Joe Perry – Marcus Campbell 4-2

Rory McLeod – Ricky Walden (TV) 1-4

Cao Yupeng – Michael White 3-4

11.3. 9.30

Sam Baird – Rod Lawler (TV) 0-4

Ali Carter – Mark Joyce 0-4 luovutus

Gary Wilson – Adam Duffy 3-4

Rhys Clark – Chris Wakelin (TV) 2-4

11.3. 12.30

Mark Davis – Anthony Hamilton 4-2

Jamie Burnett – John Higgins (TV) 2-4

Tian Pengfei – Lyu Haotian 4-1

Matt Selt – Joel Walker 4-0

11.3. 15.30

Ding Junhui – Thepchaiya Un-Nooh (TV) 3-4

David Morris – David Gilbert 4-0

Ryan Day – Nigel Bond 1-4

Thanawat Thirapongpaiboon – Dechawat Poomjaeng 1-4

11.3. 17.30

Luca Brecel – Fergal O’Brien 4-2

Mark King – Aditya Mehta (TV) 3-4

Graeme Dott – Robin Hull 4-3

Andrew Pagett – Zack Richardson 4-2

2. kierros

12.3. 8.30

Gerard Greene – Jamie Jones 3-4

Ben Woollaston – Kyren Wilson 1-4

Joe Swail – Robert Milkins 1-4

Stuart Carrington – Li Hang 1-4

12.3. 10.30

Mark Davis – Anthony McGill 4-3

Joe Perry – Rod Lawler (TV) 4-1

Mark Joyce – Tian Pengfei 1-4

Graeme Dott – David Morris 4-0

12.3. 15.30

Thepchaiya Un-Nooh – Luca Brecel 4-0

Peter Ebdon – Mark Williams (TV) 3-4

Matt Selt – Michael White 2-4

Chris Wakelin – Andrew Pagett 4-1

12.3. 17.30

Jamie Cope – John Higgins 2-4

Aditya Mehta – Ricky Walden (TV) 2-4

Judd Trump – Adam Duffy 4-3

Nigel Bond – Dechawat Poomjaeng 4-3

3. kierros

13.3. 6.30

Judd Trump – Mark Williams 3-4

Graeme Dott – Robert Milkins 2-4

Li Hang – Michael White 2-4

Nigel Bond – Chris Wakelin 1-4

13.3. noin 7.30 (edellisten otteluiden päätyttyä)

Thepchaiya Un-Nooh – Jamie Jones 4-1

Mark Davis – John Higgins 4-0

Joe Perry – Kyren Wilson 4-3

Tian Pengfei – Ricky Walden 0-4

Puolivälierät

13.3. 15.30

Mark Williams – Robert Milkins (TV) 4-1

Michael White – Chris Wakelin 4-2

13.3. noin 17.30 (edellisten otteluiden päätyttyä)

Thepchaiya Un-Nooh – Mark Davis 4-2

Joe Perry – Ricky Walden (TV) 2-4

Välierät

14.2. 7.30

Mark Williams – Michael White (TV) 2-4

14.2. noin 8.30 (edellisen ottelun päätyttyä)

Thepchaiya Un-Nooh – Ricky Walden (TV) 3-4

Finaali

14.2. 15.00

Ricky Walden – Michael White (TV) 0-5

Kuva: Monique Limbos


Edellinen artikkeliHaastattelussa Chris Henry: ”Valmensin ammattilaista 16-vuotiaana”
Seuraava artikkeliIndian Openissa taistellaan rankingsijoituksista