Kyren Wilson kritisoi snookerin televisiointi – Ronnie O’Sullivan latasi vastapalloon

Kyren Wilson
Kuva: Monique Limbos

Kyren Wilson voitti maanantaina English Openissa Noppon Saengkhamin numeroin 4-0. Tämän jälkeen tähtipelaaja antoi hieman kritiikkiä televisiointiin liittyen.

Wilsonin kritiikki kohdistui siihen, että miestä risoo nähdä aina samat kasvot turnauksen televisioiduissa pääotteluissa.

Yleensä aina televisioajat varastava Ronnie O’Sullivan kuuli kritiikin ja vastasi tähän tiukasti.

Mainos:

– Voita turnauksia, pelaa näyttävällä tavalla, se on siinä. Sitä fanit haluavat nähdä, O’Sullivan totesi Eurosportin haastattelussa.

– Katsokaa Tiger Woodsia. Jos hän pelaa, niin kamerat seuraavat häntä, sillä he tietävät, että ihmiset haluavat häntä. Sama homma tenniksessä Roger Federerin kohdalla, O’Sullivan jatkoi.

O’Sullivan on ehdottomasti seuratuin pelaaja, joten on ymmärrettävää, että mies on ruudussa aina kuin mahdollista. The Rocket antoi tunnustusta Wilsonille, mutta totesi kuitenkin samaan syssyyn, että ihmiset varmasti katsovat mielummin hyökkäävää peliä pelaavaa Judd Trumpia.


Pelaajat:
Turnaukset:
Edellinen artikkeliEnglish Open 2021 – tässä ilmainen snooker live stream
Seuraava artikkeliRonnie O’Sullivan avasi lopettamisen ongelmia – ”Jos haluan pitää vuoden vapaata, voin tehdä sen”