Ronnie O’Sullivan joutui todella tiukille kiinalaispelaajan kanssa – vasta katkaisufreimi toi voiton

Ronnie O'Sullivan | FinnSnooker.com
Kuva: Monique Limbos

Ronnie O’Sullivan onnistui taistelemaan jatkopaikan Wuhan Openissa, kun mies kaatoi kiinalaisen Pang Junxun numeroin 5-4.

The Rocket aloitti taiston loistavasti, sillä 67 ja 128 pisteen breikit toivat 2-0-johdon. Tämän jälkeen kiinalaispelaajalta nähtiin kunnon taistelua, sillä Pang Junxu onnistui viemään kolme seuraavaa erää nimiinsä.

O’Sullivan tasoitti lukemat 93 pisteen breikillä, mutta Pang Junxun vastaus oli tyly. Taululle kirjattiin 107 pisteen breikki ja tilanne oli miehelle 4-3.

Mainos:

Legenda ei kuitenkaan tästä hätkähtänyt, vaan painoi illan toisen satasen taululle, kun breikki kirjattiin lukemiin 117. Näin ollen voittaja haettiin katkaisufreimistä, jossa O’Sullivan oli lopulta vahvempi.

The Rocket jatkaa pelejään 4. kierrokselle, jossa vastaan asettuu seuraava kiinalaispelaaja. Tällä kertaa kyseessä on Yuan Sijun.

Kiinalaisilla on jälleen vahva edustus 4. kierroksella, sillä 16 parhaan joukossa on viisi maan pelaajaa.

Ronnie O’Sullivan kaatoi Pang Junxun


Pelaajat:
Turnaukset:
Edellinen artikkeliRonnie O’Sullivan nappasi helpot voitot Wuhan Openin avausotteluista
Seuraava artikkeliSnookertähdet jättämässä ranking-turnauksen väliin näytösturnauksen vuoksi – WST raivostui asiasta