Shanghai Mastersin karsintojen otteluohjelma ja tulokset

Riika-areena | FinnSnooker.com
Kuva: Monique Limbos

Shanghai Mastersin karsintojen otteluohjelma ja tulokset:

1. kierros

5.8. 12.00

Ian Burns – Sean O’Sullivan 5-4

Zhou Yuelong – Hammad Miah 5-4

Craig Steadman – Kuldesh Johal 5-4

Oliver Lines – Jimmy White (TV) 3-5

Michael Wasley – James Cahill 5-3

Zhang Anda – Andy Hicks (TV) 5-1

Liam Highfield – Michael Wild 5-0

Chris Melling – Daniel Wells 5-4

5.8. 16.30

Tony Drago – Ross Muir (TV) 1-5

Zak Surety – Jason Weston 5-1

Hossein Vafaei Ayouri – Alfie Burden 5-1

Rhys Clark – Paul Davison 4-5

Lyu Chenwei – Leo Fernandez 4-5

Allan Taylor – Hamza Akbar 5-0 luovutus

Mitchell Mann – Jamie Cope (TV) 1-5

Martin O’Donnell – Jake Nicholson 5-1

5.8. 21.00

Lu Ning – Sanderson Lam (TV) 5-2

Scott Donaldson – Jordan Brown 5-2

Lee Walker – Ashley Hugill 5-2

Michael Leslie – Luke Simmonds 5-1

Barry Pinches – Gareth Allen 1-5

Michael Georgiou – Alex Taubman 3-5

Joel Walker – Adam Duffy (TV) 5-2

Vinnie Calabrese – Thor Chuan Leong 5-1

6.8. 12.00

Duane Jones – Sydney Wilson 3-5

Thanawat Thirapongpaiboon – Eden Sharav 2-5

Tian Pengfei – Noppon Saengkham (TV) 5-1

Fraser Patrick – Darryl Hill 5-3

Steven Hallworth – Zhang Yong 1-5

Chris Wakelin – Nigel Bond (TV) 0-5

David Grace – Joe O’Connor 5-3

Ian Glover – James Wattana 3-5

2. kierros

6.8. 16.30

Mark Joyce – Ian Burns 5-3

David Morris – Zhou Yuelong 5-3

Mike Dunn – Craig Steadman 5-4

Jack Lisowski – Jimmy White (TV) 5-0

Andrew Higginson – Michael Wasley 5-4

Stuart Carrington – Zhang Anda 2-5

Robin Hull – Liam Highfield 2-5

Ken Doherty –  Chris Melling (TV) 5-0

6.8. 21.00

Dechawat Poomjaeng – Ross Muir (TV) 5-3

Gerard Greene – Zak Surety 5-0

Anthony Hamilton – Hossein Vafaei Ayouri 2-5

Joe Swail – Paul Davison (TV) 5-2

Sam Baird – Leo Fernandez 4-5

Tom Ford – Allan Taylor 5-2

Jimmy Robertson – Jamie Cope 2-5

Robbie Williams – Martin O’Donnell 5-4

7.8. 12.00

Kurt Maflin – Lu Ning (TV) 4-5

Rory McLeod – Scott Donaldson 5-3

Dominic Dale – Lee Walker (TV) 5-4

Rod Lawler – Michael Leslie 5-1

Aditya Mehta – Gareth Allen 1-5

Li Hang – Alex Taubman 5-3

7.8. 16.30

Mark King – Joel Walker (TV) 5-1

Kyren Wilson – Vinnie Calabrese 5-0

Peter Lines – Sydney Wilson 5-1

Jamie Burnett – Eden Sharav (TV) 5-0

Yu De Lu – Tian Pengfei 1-5

7.8. 21.00

Matthew Stevens – Fraser Patrick (TV) 5-0

David Gilbert – Zhang Yong 5-0

Luca Brecel – Nigel Bond (TV) 5-2

Thepchaiya Un-Nooh – David Grace 2-5

Cao Yupeng – James Wattana 5-1

3. kierros

8.8. 12.00

Mark Joyce – David Morris 4-5

Mike Dunn – Jack Lisowski 5-2

Andrew Higginson – Zhang Anda 5-4

Liam Highfield – Ken Doherty (TV) 5-0

Dechawat Poomjaeng – Gerard Greene 3-5

Hossein Vafaei Ayouri – Joe Swail (TV) 4-5

8.8. 16.30

Leo Fernandez – Tom Ford (TV) 3-5

Jamie Cope – Robbie Williams (TV) 5-1

Lu Ning – Rory McLeod 1-5

Dominic Dale – Rod Lawler 5-2

Gareth Allen – Li Hang 1-5

8.8. 21.00

Mark King – Kyren Wilson 3-5

Peter Lines – Jamie Burnett 3-5

Tian Pengfei – Matthew Stevens (TV) 5-0

David Gilbert – Luca Brecel (TV) 3-5

David Grace – Cao Yupeng 5-4

4. kierros

9.8. 12.00

Jamie Jones – David Morris 5-3

Xiao Guodong – Mike Dunn (TV) 4-5

Liang Wenbo – Andrew Higginson (TV) 5-4

Martin Gould – Liam Highfield 5-2

Robert Milkins – Gerard Greene 5-3

Matt Selt – Joe Swail 5-3

9.8. 16.30

Ben Woollaston – Tom Ford 3-5

Gary Wilson – Jamie Cope 4-5

Alan McManus – Rory McLeod 5-4

Ryan Day – Dominic Dale (TV) 5-1

Michael Holt – Li Hang (TV) 5-3

9.8. 21.00

Anthony McGill – Kyren Wilson 4-5

Peter Ebdon – Jamie Burnett 5-1

Mark Davis – Tian Pengfei (TV) 5-4

Fergal O’Brien – Luca Brecel 4-5

Ali Carter – David Grace (TV) 3-5

Kuva: Monique Limbos


Edellinen artikkeliKilpailu: Veikkaa Shanghain karsinnan läpäisevät pelaajat
Seuraava artikkeliEnnakko: Shanghain karsinnat alkavat keskiviikkona