UK Championshipin otteluohjelma ja tulokset

Neil Robertson | FinnSnooker.com
Neil Robertson | FinnSnooker.com

UK Championshipin otteluohjelma ja tulokset:

1. kierros

25.11. 16.30

Kurt Maflin – Chris Norbury 6-1

Peter Ebdon – Ross Muir 6-5

Robert Milkins – Michael Leslie (TV) 6-0

Marcus Campbell – Scott Donaldson 6-4

Graeme Dott – Alexander Ursenbacher 6-2

Anthony Hamilton – Craig Steadman 6-5

Barry Hawkins – Ashley Carty (TV) 6-1

Nigel Bond – Stuart Carrington 6-3

25.11. 21.30

Tom Ford – Barry Pinches 6-4

Alan McManus – Joel Walker (TV) 1-6

Alfie Burden – Chris Wakelin 6-4

Stuart Bingham – Thanawat Thirapongpaiboon (TV) 6-0

Aditya Mehta – Alex Davies 6-4

Judd Trump – Rouzi Maimaiti (TV) 6-0 luovutus

Michael Holt – Zak Surety 6-1

Dechawat Poomjaeng – Andrew Norman 6-2

26.11. 11.30

Anthony McGill – Michael Georgiou 6-4

John Higgins – Lee Walker (TV) 6-2

Jamie Cope – John Astley 6-2

Matthew Stevens – Allan Taylor 6-2

Gerard Greene – Vinnie Calabrese 6-2

Xiao Guodong – Ian Glover (TV) 6-1

Ben Woollaston – Michael Wasley 6-4

Martin Gould – Lee Page 6-4

26.11. 16.30

Matt Selt – Hammad Miah 6-0

Dominic Dale – Tony Drago 4-6

Ding Junhui – John Sutton (TV) 6-0

Jimmy White – Dave Harold (TV) 6-2

Mark King – James Cahill 0-6

Andrew Higginson – Tian Pengfei 6-3

Joe Perry – Liu Chuang 6-0 luovutus

Mike Dunn – Andrew Pagett 6-2

26.11. 21.30

Robbie Williams – Sam Baird 6-4

Ricky Walden – Steve Davis (TV) 6-2

Fergal O’Brien – Igor Figueiredo 4-6

Jamie Burnett – Fraser Patrick 4-6

Ryan Day – Lyu Chenwei 6-1

Rod Lawler – Alex Borg 6-5

David Morris – Li Hang 6-4

Mark Selby – Oliver Brown (TV) 6-0

27.11. 11.30

Ken Doherty – Mitchell Mann 6-2

Mark Davis – Jak Jones 6-2

Jamie Jones – Liam Highfield 3-6

Luca Brecel – Noppon Saengkham 6-1

Thepchaiya Un-Nooh – Robin Hull 5-6

Marco Fu – Ahmed Saif (TV) 6-4

Jimmy Robertson – Zhou Yuelong 6-1

Mark Williams – Steven Hallworth (TV) 6-1

27.11. 16.30

Rory McLeod – Ian Burns 6-2

Ali Carter – Zhang Anda 5-6

Peter Lines – Joe Swail 6-4

Ronnie O’Sullivan – Daniel Wells (TV) 6-2

Mark Allen – Eden Sharav (TV) 6-2

Liang Wenbo – David Grace 6-3

Jack Lisowski – Chris Melling 6-1

Cao Yupeng – Lyu Haotian 4-6

27.11. 21.30

Neil Robertson – Joe O’Connor (TV) 6-0

Kyren Wilson – Gary Wilson 6-5

Michael White – Cao Xin Long 6-2

Shaun Murphy – James Wattana (TV) 6-3

Yu De Lu – Oliver Lines 6-2

Stephen Maguire – Lu Ning 6-2

David Gilbert – Elliot Slessor 6-4

Mark Joyce – Ratchayothin Yotharuck 6-2

2. kierros

29.11. 15.00

John Higgins – Jamie Cope 6-4

Matthew Stevens – Gerard Greene 6-3

Ding Junhui – Jimmy White (TV) 6-2

Fraser Patrick – Ryan Day 6-4

Marco Fu – Lyu Haotian 6-1

Michael Holt – Dechawat Poomjaeng 3-6

David Gilbert – Mark Joyce 6-2

David Morris – Mark Selby (TV) 6-4

29.11. 21.00

Robert Milkins – Marcus Campbell 6-0

Graeme Dott – Anthony Hamilton 6-4

Robbie Williams – Ricky Walden 5-6

Barry Hawkins – Nigel Bond (TV) 5-6

Igor Figueiredo – Anthony McGill 4-6

James Cahill – Andrew Higginson 6-4

Aditya Mehta – Judd Trump (TV) 1-6

Jimmy Robertson – Mark Williams 0-6

30.11. 15.00

Neil Robertson – Kyren Wilson (TV) 6-5

Kurt Maflin – Peter Ebdon 1-6

Ken Doherty – Michael White 6-4

Rory McLeod – Zhang Anda 6-5

Rod Lawler – Martin Gould 6-5

Luca Brecel – Mark Allen (TV) 0-6

Yu De Lu – Stephen Maguire 4-6

Mark Davis – Liam Highfield 6-4

30.11. 21.00

Tom Ford – Joel Walker 3-6

Alfie Burden – Stuart Bingham 3-6

Matt Selt – Xiao Guodong 6-4

Joe Perry – Mike Dunn 6-1

Ben Woollaston – Tony Drago 6-3

Peter Lines – Ronnie O’Sullivan (TV) 3-6

Shaun Murphy – Robin Hull (TV) 6-3

Liang Wenbo – Jack Lisowski 4-6

3. kierros

1.12. 15.00

David Gilbert – David Morris 2-6

John Higgins – Matthew Stevens (TV) 6-2

Fraser Patrick – Judd Trump (TV) 3-6

Nigel Bond – Anthony McGill 5-6

1.12. 21.00

Matt Selt – Rory McLeod 6-4

Shaun Murphy – Jack Lisowski (TV) 6-4

Marco Fu – Dechawat Poomjaeng 6-3

Ken Doherty – Ricky Walden (TV) 1-6

2.12. 15.00

Robert Milkins – Graeme Dott 0-6

Neil Robertson – Peter Ebdon (TV) 6-2

Ben Woollaston – Ronnie O’Sullivan (TV) 2-6

Joel Walker – Stuart Bingham 5-6

2.12. 21.00

Ding Junhui – James Cahill (TV) 5-6

Joe Perry – Mark Davis 5-6

Rod Lawler – Mark Allen 6-4

Mark Williams – Stephen Maguire (TV) 2-6

4. kierros

3.12. 15.00

Stuart Bingham – Ricky Walden (TV) 6-0

Anthony McGill – John Higgins (TV) 6-5

3.12. 21.00

Neil Robertson – Graeme Dott (TV) 5-6

James Cahill – Mark Davis (TV) 2-6

4.12. 15.00

Judd Trump – Rod Lawler (TV) 6-3

Shaun Murphy – Marco Fu (TV) 5-6

4.12. 21.00

Matt Selt – Ronnie O’Sullivan (TV) 0-6

Stephen Maguire – David Morris (TV) 6-3

Puolivälierät

5.12. 15.00

Graeme Dott – Stuart Bingham (TV) 5-6

Anthony McGill – Ronnie O’Sullivan (TV) 4-6

5.12. 21.00

Mark Davis – Judd Trump (TV) 1-6

Marco Fu – Stephen Maguire (TV) 4-6

Välierät

6.12. 15.00

Stuart Bingham – Ronnie O’Sullivan (TV) 5-6

6.12. 21.00

Judd Trump – Stephen Maguire (TV) 6-4

Finaali

7.12. 15.00 ja 21.00

Ronnie O’Sullivan – Judd Trump (TV) 10-9

Kuva: Monique Limbos


Edellinen artikkeliUnibetilta huikea tarjous UK Championshipiin – jopa 100€ takaisin häviävälle vedolle!
Seuraava artikkeliEnnakko: UK Championshipin avauspäivä