World Openin 2018 karsintojen otteluohjelma ja tulokset

Ding Junhui
Kuva: Monique Limbos

World Openin 2018 karsintojen otteluohjelma ja tulokset:

6.7. 12.00

Xu Si – Yuan Sijun 4-5

Robert Milkins – Chen Zifan 5-0

Li Hang – David Lilley 4-5

Ricky Walden – Joe Swail (TV) 5-2

Mark King – Rod Lawler (TV) 4-5

6.7. 16.30

Peter Ebdon – Jamie Clarke 5-3

Andrew Higginson – Luo Honghao 5-3

Matthew Stevens – Allan Taylor 5-0

Barry Hawkins – Alfie Burden (TV) 5-2

Shaun Murphy – Mei Xiwen (TV) 4-5

6.7. 21.00

Dominic Dale – Hammad Miah 5-4

Akani Songsermsawad – Fan Zhengyi 5-0

Michael Holt – John Astley 5-2

Stuart Bingham – Zhang Anda (TV) 4-5

Mark Allen – Peter Lines (TV) 5-2

7.7. 12.00

Rory McLeod – Thor Chuan Leong 5-3

Ali Carter – Basem Eltahhan (TV) 5-0

Daniel Wells – Andy Lee 2-5

Mark Davis – Sam Baird 5-1

Anthony McGill – Lee Walker (TV) 1-5

7.7. 16.30

David Gilbert – Niu Zhuang (TV) 5-1

Matt Selt – Joe O’Connor 5-3

Fergal O’Brien – Robin Hull 5-3

Graeme Dott – Zhao Xintong (TV) 3-5

Scott Donaldson – Sanderson Lam 5-1

7.7. 21.00

Stuart Carrington – Duane Jones 5-2

Luca Brecel – Ian Burns (TV) 5-1

Gary Wilson – Jimmy White 5-1

Tom Ford – Dechawat Poomjaeng 5-4

Kyren Wilson – Nigel Bond (TV) 5-3

8.7. 12.00

Martin O’Donnell – Soheil Vahedi 5-1

Gerard Greene – Elliot Slessor 0-5

Zhou Yuelong – Adam Duffy 5-3

Xiao Guodong – Zhang Yong (TV) 5-2

Jack Lisowski – Zhang Jiankang (TV) 5-2

8.7. 16.30

Marco Fu – Chris Totten (TV) 5-0

Judd Trump – Kishan Hirani (TV) 5-0

Jamie Jones – Sam Craigie 5-0 luovutus

Robbie Williams – Oliver Lines 5-4

Noppon Saengkham – Sean O’Sullivan 5-2

8.7. 21.00

Mark Selby – Luke Simmonds (TV) 5-3

Michael Georgiou – Jordan Brown 5-1

Liam Highfield – Jak Jones 4-5

Mark Joyce – Chen Feilong 5-2

Anthony Hamilton – Rhys Clark (TV) 5-1

9.7. 12.00

Ken Doherty – Simon Lichtenberg 2-5

Alan McManus – Paul Davison 2-5

Michael White – Harvey Chandler (TV) 4-5

Kurt Maflin – Lu Ning 5-1

Joe Perry – Li Yuan (TV) 5-3

Alexander Ursenbacher – Tian Pengfei 5-4

9.7. 16.30

Ryan Day – Ross Muir (TV) 5-4

Lyu Haotian – Eden Sharav 5-1

Chris Wakelin – Craig Steadman 5-3

Thepchaiya Un-Nooh – Billy Joe Castle 5-1

Stephen Maguire – Adam Stefanow (TV) 5-4

6.8. 4.30

Neil Robertson – He Guoqiang (TV) 5-0

Yan Bingtao – Ashley Carty (TV) 5-3

Mike Dunn – Luo Zetao 5-0

Ben Woollaston – Bai Langning 5-1

Jimmy Robertson – Chang Bingyu 4-5

6.8. 9.30

Liang Wenbo – James Cahill (TV) 1-5

Mark Williams – Lukas Kleckers (TV) 5-4

6.8. 14.30

Ding Junhui – James Wattana (TV) 5-4

Kuva: Monique Limbos


Edellinen artikkeliBingham pihalle – Riga Mastersin karsinnat pelattu
Seuraava artikkeliSnookertähti Matthew Stevens on myös korttihai